baner1.jpg
472051
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzednim tygodniu
W tym mięsiącu
Poprzedni miesiąc
Razem
303
257
1557
467994
4369
9450
472051

Twoje IP: 23.20.223.212
Data: 2018-07-15 22:51:57

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 11.czerwca 2017 r.

PARAFIA rzymskokatolicka św. JÓZEFA OBLUBIEŃCA NMP

59-850 ŚWIERADÓW-ZDRÓJ

ul. E. Orzeszkowej 6 tel. 75 / 78 16 417

www.jozefswieradow.pl

 

 

1.Wspomnienia liturgiczne tego tygodnia:

- wtorek – św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła; odpust w Biedrzychowicach o g.18.00

- środa – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

- czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – BOŻE CIAŁO.Porządek Mszy św.: g.7.00, 9.00, 10.30 ( po tej Mszy św. wyruszy procesja ) oraz o g.18.00; w Orłowicach o g.9.00. Bardzo prosimy

o przygotowanie ołtarzy na trasie procesji, która przejdzie z kościoła ul.Kościelną (w kierunku Domu Zdrojowego), następnie ul. Parkową, ul. Zdrojową, ul. Piłsudskiego, ul. Wyszyńskiego i ul. Parkową powrót do kościoła. Zakończenie procesji w kościele. Prosimy o udekorowanie okien i balkonów naszych mieszkań i domów.

W tygodniu po Bożym Ciele codziennie procesja eucharystyczna dokoła kościoła. Od jutra w przedsionku kościoła wystawiony będzie kosz, do którego prosimy składać płatki kwiatów na procesje. Próba sypania kwiatków we wtorek o g.17.00. Dzieci I Komunii św. prosimy o udział  zarówno w procesji w Uroczystość Bożego Ciała jak i przez cały tydzień.

- sobota – św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

2.Nabożeństwa ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa odprawiamy codziennie o g.18.00, a po nabożeństwie wieczorną Mszę św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wynagradzającej za grzechy ludzkości i nasze.

3.W środę o g.18.00 Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy połączona z nabożeństwem czerwcowym. Karteczki

z prośbami, podziękowaniami oraz ewentualną dobrowolną ofiarą prosimy składać do skarbony przed Obrazem; po Nowennie sprawowana jest w tych intencjach Msza św.

Również w środę o g.19.00 na plebanii SPOTKANIE BIBLIJNE, które ma charakter otwarty; jest wspólną modlitwą i rozważaniem Pisma Świętego. Zachęcamy do udziału także Kuracjuszy i Gości.

W piątek o g.15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

W sobotę o g.19.00 w kościele spotkanie osób, które zapisały się na pielgrzymkę parafialną „GRECJA 2017”.

4.Spotkanie formacyjne Bractwa św. Józefaw miesiącu czerwcu odbędzie się w poniedziałek 19.czerwca, natomiast posiedzenie Rady Parafialnej w poniedziałek 26.czerwca.

5.Informujemy, że Msza św. z podziękowaniem ks. Wiesławowi za 3.lata posługi w naszej parafii

oraz ks. diakonowi Przemysławowi za cały rok modlitwy i służby w naszej wspólnocie, będzie miała miejsce 30.lipca o g.10.30.

6.W najbliższą niedzielę 18.czerwca po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek dobrowolnych ofiar dla szpitala św. Ludwika w Aleppo. Okażmy naszą chrześcijańską solidarność i gest dobrej woli. Ofiary w całości zostaną przekazane do Metropolii Wrocławskiej, gdzie przeliczone z trzech diecezji dolnośląskich zasilą konto pomocy

dla Aleppo.

7.Przy wyjściu do nabycia czasopisma katolickie „Niedziela” i „Gość niedzielny”.

8.Pozdrawiamy Wszystkich Gości, Turystów i Kuracjuszy. Zachęcamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej wspólnoty parafialnej. Niech pobyt w Uzdrowisku zaowocuje także pogłębieniem życia duchowego.

Nasi Parafianie niech obficie korzystają za źródła Bożej miłości i łaski, jakim jest Eucharystia

Ogłoszenie społeczne:

We wtorek 20.czerwca od g.14.00 w Przychodni JO-MED przy ul. Korczaka będzie miało miejsce bezpłatne badanie ostrości wzroku dla osób powyżej 15 roku życia. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Szczegóły

na plakacie przy wejściu do kościoła.