baner3.jpg
560702
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzien
W tym miesiacu
Poprzedni miesiac
Razem
507
283
1694
557183
3991
6135
560702

Twoje IP: 52.91.39.106
Data: 2019-06-16 19:35:36

17.niedziela zwykła 29.lipca 2018 r.

PARAFIA rzymskokatolicka św. JÓZEFA OBLUBIEŃCA NMP

59-850 ŚWIERADÓW-ZDRÓJ

ul. E. Orzeszkowej 6 tel. 75 / 78 16 417

www.jozefswieradow.pl

 

 

 

1.Wspomnienia liturgiczne tego tygodnia:

- wtorek – św. Ignacego z Loyoli, prezbitera

- środa – św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła

- czwartek – 1.miesiąca

- piątek – 1.miesiąca; okazja do spowiedzi św. od g.17.00

- sobota – św. Jana Marii Vianneya, prezbitera; 1.sobota miesiąca

- niedziela – 1.miesiąca – zmiana tajemnic Żywego Różańca

2.Przypominamy, że dokońca wakacji wkościele parafialnym nie ma w niedziele Mszy św.

o g.12.00.

3.W środę o g.18.00Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy. Karteczki z prośbami, podziękowaniami oraz ewentualną dobrowolną ofiarą prosimy składać do skarbony przed Obrazem; po Nowennie sprawowana jest w tych intencjach Msza św.

Również w środę o g.19.00na plebanii SPOTKANIE BIBLIJNE.Zapraszamy Wszystkich chętnych

do rozważania Słowa Bożego i modlitwy Słowami Pisma Świętego.

W piątek o g.15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

4.Rozpoczyna się miesiąc sierpień, miesiąc abstynencji podejmowanej bardzo często w różnych intencjach. Przed prezbiterium wystawiona jest KSIĘGA ABSTYNENCJI. Osoby podejmujące dobrowolną abstynencję na określony czas – prosimy o wpisanie się do Księgi. Jednocześnie informujemy i przypominamy, że przy naszej parafii działa Wspólnota AA Radon, która służy pomocą Wszystkim potrzebującym. Mitingi w każdy wtorek o g.18.00 w pomieszczeniach nad zakrystią kościoła. Wejście od strony Domu Zdrojowego.

5.Zachęcamy do nabywania czasopism katolickich „Niedziela” i „Gość niedzielny”.

W zakrystii można zakupić magnesy na lodówkę z wizerunkiem naszego kościoła.

6.Dzisiaj wyruszyła z Legnicy 26.Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Chciejmy towarzyszyć Pielgrzymom naszą modlitwą. W zakrystii do nabycia Książeczki Duchowego Uczestnictwa w komplecie ze znaczkiem Pielgrzyma. Koszt 10 zł. Zachęcamy do włączenia się w tę formę duchowego pielgrzymowania.

7.Wszystkim Gościom naszego Uzdrowiska i parafii – Kuracjuszom i Turystom – przekazujemy serdeczne pozdrowienia, łącząc je z życzeniami miłego, radosnego odpoczynku, nabrania nowych sił fizycznych i duchowych, także poprzez udział w życiu religijnym naszej wspólnoty.

Naszym Parafianom niech towarzyszy w codzienności życia łaska Bożej Opatrzności i życzliwość napotkanych ludzi.