baner3.jpg
560695
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzien
W tym miesiacu
Poprzedni miesiac
Razem
500
283
1687
557183
3984
6135
560695

Twoje IP: 52.91.39.106
Data: 2019-06-16 19:23:55

6.niedziela wielkanocna 26.maja 2019 r.

PARAFIA rzymskokatolicka św. JÓZEFA OBLUBIEŃCA NMP

59-850 ŚWIERADÓW-ZDRÓJ

ul. E. Orzeszkowej 6 tel. 75 / 78 16 417

www.jozefswieradow.pl

 

 

1.Wspomnienia liturgiczne tego tygodnia:

- środa – św. Urszuli Ledóchowskiej

- piątek – Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny, święto

- sobota – św. Justyna, męczennika; 1.sobota miesiąca

- niedziela – Wniebowstąpienie Pańskie, uroczystość; jednocześnie 1.niedziela miesiąca - zmiana tajemnic Żywego Różańca.

 

2.Poniedziałek, wtorek i środa tego tygodnia to tzw. DNI KRZYŻOWE, podczas których Kościół modli się

o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o urodzaje i pamięta o tych, którzy gdziekolwiek cierpią głód. Obecnie do modlitwy o urodzaje dodaje się modlitwy o Boże błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy.

Włączmy się ochotnie w te nabożeństwa błagalne.

 

3.Od soboty 1.czerwca rozpoczynamy nabożeństwa ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, które odprawiać będziemycodziennie o g.18.00, a bezpośrednio po nabożeństwie wieczorną Mszę św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wynagradzającej za grzechy ludzkości i nasze.

 

4.W środę o g.18.00 Nowenna do MB Nieust. Pomocy połączona z nabożeństwem majowym. Karteczki

z prośbami i podziękowaniami oraz dobrowolną ofiarą prosimy składać do skarbony przed Obrazem; po Nowennie sprawowana jest w tych intencjach Msza św.

Natomiast o g.19.00 na plebanii SPOTKANIE BIBLIJNE. W piątek o g.15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

5.Jutro (poniedziałek) na g.18.00 na nabożeństwo majowe i Mszę św. Ks. Piotr zaprasza uczestników pielgrzymki

do Armenii i Gruzji, a po Mszy św. na spotkanie popielgrzymkowe do Park-Hotelu.

 

6.Przy wyjściu do nabycia prasa katolicka: „Niedziela” i „Gość niedzielny”. W zakrystii można zakupić album z płytą jako pamiątkę I Komunii św., poświęcony Patronce Dzieci Pierwszokomunijnych - bł. Imeldzie. Do nabycia także magnesy na lodówkę z wizerunkiem naszego kościoła.

 

7.W sobotę 1.czerwca odbędzie II Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Dzieci Utraconych do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Pielgrzymka jest adresowana do wszystkich rodzin, które przedwcześnie utraciły swoje dzieci, nienarodzone

i narodzone, bez względu na wiek dziecka i okoliczności jego śmierci. Zmarłe dzieci pragniemy zawierzyć Bożemu Miłosierdziu, zwłaszcza te dzieci, które nie miały własnego pogrzebu. Na pielgrzymkę zapraszamy osieroconych rodziców, rodzeństwo i dziadków oraz wszystkie osoby dotknięte stratą dziecka.

Z naszej parafii jest kilka osób chętnych na ten wyjazd autokarem. Koszt ok.110 zł. Zapisy tylko dzisiaj po Mszach św. w zakrystii. W przypadku małej ilości zgłoszeń – wyjazd trzeba będzie zorganizować sobie prywatnie.

 

8.W niedzielę 2.czerwca po Mszach św. o g.10.30 i 12.00 spotkanie z pisarką p. Elżbietą Śnieżkowską - Bielak

i możliwość nabycia książek, szczególnie adresowanych do dzieci.

 

9.Pozdrawiamy Wszystkich Gości, Kuracjuszy i Turystów. Zachęcamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej wspólnoty parafialnej. Niech pobyt w Uzdrowisku zaowocuje także pogłębieniem życia duchowego.

Naszym Parafianom niech nie zabraknie sił do spełniania swojego życiowego posłannictwa pod szczególną opieką Maryi i św. Józefa.

 

W minionym tygodniu odeszli do DOMU PANA z naszej Wspólnoty Parafialnej:

+ WIKTORIA SIEMIŃSKA

+ TADEUSZ ŚCISŁO

+ JÓZEF MARSZOLIKWieczny odpoczynek racz Im dać Panie...