baner2.jpg
555340
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzien
W tym miesiacu
Poprzedni miesiac
Razem
122
169
781
553128
4764
7737
555340

Twoje IP: 3.87.147.184
Data: 2019-05-24 15:06:39

2. Niedziela wielkanocna – ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 27.kwietnia 2014 r.

PARAFIA rzymskokatolicka św. JÓZEFA OBLUBIEŃCA NMP

59-850 ŚWIERADÓW-ZDRÓJ

ul. E. Orzeszkowej 6 tel. 75 / 78 16 417

www.jozefswieradow.pl

 

1.Wspomnienia liturgiczne tego tygodnia:

- poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski – przeniesiona z 23 kwietnia, za względu na Oktawę Wielkanocy

- wtorek – św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i Doktora Kościoła, Patronki Europy – święto

- czwartek – 1.miesiąca; zapraszamy na wieczorną Eucharystię Apostolat Margaretka i Bractwo

- piątek – 1.miesiąca; okazja do spowiedzi św. od g.17.00

- sobota – Najśw. Maryi Panny, Królowej Polski, Głównej Patronki Polski, uroczystość.

Porządek Mszy św. niedzielny. Msza św. w intencji Zmarłych Pracowników Urzędu Miasta

o g.9.00 wraz ze szczególną modlitwą za naszą Ojczyznę. Prosimy o udekorowanie naszych domów flagami narodowymi już na dzień 2.maja – Dzień Flagi RP.

- najbliższa niedziela – 1.miesiąca – zmiana tajemnic Żywego Różańca.

2.Dzisiaj zapraszamy na g.15.00 na uroczyste nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego wintencji dziękczynnej za dar kanonizacji, połączone z programem słowno-muzycznym w wykonaniu dzieci

i młodzieży z naszej szkoły.

3.Od czwartku 1.maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Sprawować je będziemy o g.18.00, a bezpośrednio po nabożeństwie wieczorna Msza św. Zachęcamy do licznego udziału i wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Matki Bożej.

4.W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o g.18.00. Karteczki z podziękowaniami, prośbami oraz dobrowolną ofiarą prosimy składać do skarbony przed ObrazemMatki Bożej Nieust. Pomocy. W tych intencjach sprawowana jest po Nowennie zbiorowa Msza św. W piątek o g.15.00 nabożeństwo Koronki do Miłosierdzia Bożego.

5.Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, zarówno z III klas Gimnazjum jak i młodzieży z I klas ponadgimnazjalnych – w czwartek 1.maja o g.18.30.

6.Przy wyjściu do nabycia czasopisma katolickie – „Niedziela”  i „Gość niedzielny”. W zakrystii można jeszcze nabyć książeczki – pamiątki kanonizacji bł. Jana Pawła II z litanią do Naszego Wielkiego Papieża w cenie 2 zł oraz duże portrety św. Papieża po 3 zł.

7 W niedzielę 4.maja po Mszy św. o g.10.30 i 12.00 spotkanie z pisarką p. Elżbietą Śnieżkowską-Bielak oraz możliwość nabycia Jej książek, szczególnie adresowanych do dzieci. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym spotkaniu.

8. Pozdrawiamy Wszystkich Gości – Turystów i Kuracjuszy, przebywających w naszym Uzdrowisku i naszej parafii; życzymy dobrego odpoczynku przy pięknej słonecznej pogodzie. Zachęcamy do udziału w Mszach św. i nabożeństwach. Naszym Parafianom życzymy trwania w wielkanocnej radości i świadczeniu o Zmartwychwstałym Jezusie.