baner2.jpg
547395
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzien
W tym miesiacu
Poprzedni miesiac
Razem
431
261
1375
544332
4556
8038
547395

Twoje IP: 3.80.128.196
Data: 2019-04-19 22:57:30

1 czerwca 2015 Koncert "Arkado"

Niecodzienny koncert w rytmie muzyki rap odbył się 1 czerwca 2015 roku o godz. 10.00 w Hali Spacerowej Domu Zdrojowego w Świeradowie-Zdroju. Gościliśmy cenionego artystę z Nowego Sącza. Przyjechał do nas Akradiusz Zbozień, który wraz z Marcinem Kochankiem poprowadzili występ dla dzieci, młodzieży oraz zainteresowanych osób ze Świeradowa i okolic. Przy tej okazji warto zadać sobie bliższe pytanie: kim jest Arkadio?
Jest Raperem, urodzonym w roku 1990 w Nowym Sączu, z muzyką związany jest od roku 2002. W tym czasie, wraz ze składem Wizja Umysłu współtworzył pierwsze utwory.
Arkadio będąc młodym, 12-letnim chłopakiem zaczął swój bunt. Alkohol i narkotyki odgrywały w jego życiu pierwszoplanową rolę. Doprowadziło to do handlu i długów. Całe to życie przygniotło go i zmusiło do szukania innych rozwiązań. Arkadio znalazł się w punkcie bez wyjścia, gdzie problemy go przerosły.
Kiedy miał 17 lat zrozumiał, że takie życie nie ma sensu. Wielką rolę odegrał jego brat, który przez swoją postawę zwrócił uwagę i przekonał do zmiany. Chwilę później Arkadio poznał jezuitę Fabiana Błaszkiewicza, który pokazał mu, że Chrześcijanin to facet z krwi i kości, który realizuje swoje pasje i talenty. Wtedy jego celem stało się inspirowanie ludzi do życia zgodnego ze swoimi pragnieniami.
Dziś Arkadio postawił w 100% na pracę z ludźmi. Za pomocą koncertów, warsztatów, konferencji, rekolekcji i innych wydarzeń ukazuje, że człowiek nie może być szczęśliwy jeśli nie robi w życiu tego co kocha.
Studiował dziennikarstwo i komunikację społeczną w Krakowie. Obecnie kształci się na Akademi Ignatianum na kierunku etyka i coaching. Jest także montażystą dźwiękowym. Poza muzyką fascynuje go koszykówka.
Jego głównymi inspiracjami są ludzie. Używając konkretnych przykładów opisuje rzeczywistość i zmusza do myślenia.Arkadio jest także autorem książki pt: "Rób to co kochasz. Jak wejść na drogę życia pasją".
Korzystając z okazji chciałbym gorąco podziękować wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie tego koncertu. W sposób szczególny wyrazy podziękowania składam: Panu Rolandowi Marciniakowi, Burmistrzowi Miasta Świeradów-Zdrój, Pani Jolancie Bobak, Specjaliście ds. Oświaty, Pani Wiesławie Stasik, Dyrektor MZS, Panu Wojciechowi Krasoniowi, Prezesowi Uzdrowiska, Panu Rafałowi Matelskiemu, Kierownikowi Gospodarczemu MZS, Panu Tomaszowi Chmielowcowi oraz Ks.Proboszczowi Franciszkowi Molskiemu za wkład indywidualny i okazałe serce.
ks. Wiesław