baner2.jpg
525151
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzednim tygodniu
W tym mięsiącu
Poprzedni miesiąc
Razem
315
294
1896
521682
5824
7908
525151

Twoje IP: 54.234.114.202
Data: 2019-01-20 21:25:57

03.08.2013 r. Piotr "Kuba" Kubowicz KONCERT

W sobotę 3 sierpnia 2013 r. w kościele św. Józefa Oblubieńca NMP w Świeradowie-Zdroju odbył się godzinny koncert artysty „Piwnicy pod Baranami”, kompozytora i pieśniarza – Piotra „Kuby” Kubowicza. Artysta śpiewając m.in. poezję R.M.Rilke`go, utwory Bułata Okudżawy - przenosił słuchaczy w piękny świat ballad, w nastrój refleksji i zadumy.

Zgromadzeni licznie amatorzy tego rodzaju pieśni i poezji nagrodzili Wykonawcę gromkimi brawami.

W dniu następnym – w niedzielę Artysta pomagał nam modlić się podczas wszystkich Mszy św. wykonując piękne utwory, tematycznie związane z przeżywanymi treściami niedzielnej Eucharystii.

Mamy nadzieję, że koncert p. Piotra „Kuby” Kubowicza to dobry początek współpracy z naszą Parafią i naszym Miastem. Myślimy już o dwujęzycznym ( polsko-niemieckim) koncercie kolęd w okresie Bożego Narodzenia.

 

Artysta "Piwnicy pod Baranami". Absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku.
aktor, pieśniarz, kompozytor, ostatni przyjęty do Kaberetu przez Piotra Skrzyneckiego.
Piotr "Kuba" Kubowicz ukończył wydział wokalny Akademii Muzycznej. Z zawodu jest śpiewakiem operowym. Z wyboru wykonuje różne gatunki muzyczne.

W 1977 roku otrzymał III Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym
im. Antoniego Dvoraka w Karlovych Varach.
Pracował w Teatrze Muzycznym w Gdyni, potem w Wiedeńskiej Operze Kameralnej, a w międzyczasie w zespołach "Flotylla" i "Radar".
Po powrocie do Polski przygotował w Piwnicy pod Baranami widowisko oratoryjne "Godzinki" do modlitewnych wierszy Rainera Marii Rilkego, z własną muzyką, prezentowane z sukcesami ok. 70-ciu razy w kraju i za granicą.