Ogłoszenia Parafialne

wpis w: Aktualności | 0

TRANSMISJA DLA CHORYCH

 

RORATY 2020

poniedziałek – sobota 18:00

LIMIT OSÓB W KOŚCIELE 1 osoba na 15 m2

Obowiązek zasłaniania ust i nosa

 

Komunia święta w naszej świątyni udzielana jest:

  • tradycyjnie przy balaskach wokół ołtarza
  • na rękę przed ołtarzem św. Józefa.

 

W związku pandemią koronawirusa bardzo prosimy o przestrzeganie środków sanitarnych w kościele oraz innych miejscach publicznych naszego miasta. W celu zachowania odpowiedniego dystansu w kościele można także zajmować miejsca na chórze oraz w przedsionku nowej części kościoła.

 

W związku pandemią koronawirusa bardzo prosimy o przestrzeganie środków sanitarnych w kościele oraz innych miejscach publicznych naszego miasta. W celu zachowania odpowiedniego dystansu w kościele można także zajmować miejsca na chórze oraz w przedsionku nowej części kościoła.

 

Dziś rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na spotkanie z Panem. Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 18:00.

 

Poświęcone opłatki na stół wigilijny można po Mszy św. zabrać z zakrystii o swoich domów.

 

Ze względu na czas pandemii spowiedź adwentowa będzie rozłożona na wszystkie dni Adwentu i będzie można do niej przystąpić przed każdą Mszą św. w zabytkowej części kościoła.

 

W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca z naszą comiesięczną modlitwą o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o powołania grupy modlitewne naszej parafii: Grupy Apostolatu Margaretka oraz Żywego Różańca, a także bractwo św. Józefa. Po Mszy św. nowenna do św. Józefa – naszego patrona.

 

Spowiedź Święta Pierwszopiątkowa w tym tygodniu w piątek od godz. 17:00. W Orłowicach Spowiedź Święta w czwartek o godz. 16:30. W pozostałe dni tygodnia spowiedź święta przed każdą Mszą św. w zabytkowej części świątyni, która znajduje się po lewej stronie ołtarza.

 

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę w godzinach przedpołudniowych.

 

Za tydzień Pierwsza Niedziela Miesiąca z adoracją Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 10:30 i zmianą tajemnic Żywego Różańca.

 

Zapraszamy także do udziału w nabożeństwach:

– Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 15:00,

– Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od 15:00 do 18:00,

– Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18:00.

Przypominamy, że nasz kościół jest otwarty codziennie od 8:00 do 18:00.

 

W prasie katolickiej: Czekamy czy czuwamy? to w Tygodniku Niedziela poszukiwanie odpowiedzi na pytanie dotyczące sensu naszej wiary. Objawiło się życie to w Gościu Niedzielnym o tym jak w kryzysie odnaleźć światło. Wraz z gazetami kalendarze na rok 2021 z widokiem naszego kościoła.

 

Wszystkim mieszkańcom naszej parafii oraz gościom przebywającym w Świeradowie-Zdroju życzymy radosnego i pełnego nadziei przeżycia czasu tegorocznego Adwentu.