Ogłoszenia Parafialne

wpis w: Aktualności | 0

Zakończyliśmy w naszej parafii modlitwę wspominkową za zmarłych. Bardzo dziękujemy parafianom i gościom, którzy zechcieli polecić nam swoich bliskich zmarłych do wspólnej modlitwy Kościoła. Zachęcamy, aby nadal pamiętać w modlitwie o zmarłych zwłaszcza poprzez zamawianie intencji mszalnych w ich intencji oraz polecając ich podczas cotygodniowej nowenny do MB Nieustającej Pomocy.

 

Przygotowany został Kalendarz Parafialny na rok 2020 z widokiem naszego kościoła oraz z najważniejszymi informacjami dotyczącymi naszej parafii. Kalendarze będą dostępne u ministrantów przy wyjściu z kościoła. Kalendarz prosimy przyjąć jako upominek, a ewentualne dobrowolne ofiary składane do puszki przy odbieraniu kalendarzy będą przeznaczone utrzymanie naszego kościoła, zwłaszcza na pokrycie kosztów energii ogrzewania ławek.

 

Parafian oraz gości przebywających w Świeradowie Zdroju zachęcamy do pogłębienia życia religijnego podczas cotygodniowych nabożeństw i spotkań formacyjnych:

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18:00,

Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 15:00,

Spotkanie Biblijne w środę o godz. 19:00 w sali na plebanii.

 

W najbliższym tygodniu oraz w przyszłą niedzielę pozostało jeszcze kilka ostatnich wolnych intencji mszalnych. Osoby które chciałyby, abyśmy wspólnie pomodlili się podczas Eucharystii w ich intencjach zapraszamy po Mszy świętej do zakrystii. Szczegółowy wykaz intencji mszalnych najbliższego tygodnia w gablocie ogłoszeń przy drzwiach kościoła.

 

Spotkanie z rodzicami ministrantów dziś po Mszy św. o godz. 12:00 w zakrystii kościoła. Zapraszamy rodziców naszych ministrantów i lektorów oraz kandydatów a także chłopców, którzy chcieliby być włączeni w poczet Służby Liturgicznej w naszym kościele.

 

W minionym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej pożegnaliśmy:

+ Henryk Miska z Orłowic.

Polecamy zmarłą osobę modlitwie rodziny, przyjaciół i znajomych.

 

Na prośbę organizatorów prelekcji prof. Alicji Buczek z Akademii Medycznej w Lublinie przekazujemy zaproszenie na wykład pt. Kleszcze i choroby odkleszczowe, który odbędzie się w sali konferencyjnej hotelu Sudetia w Świeradowie Zdroju w poniedziałek 18 listopada br. o godz. 19:00.

 

W prasie katolickiej: Senior – siła i słabość to w Tygodniku Niedziela artykuły ukazujące piękno przeżywania starości w życiu człowieka. Nędzne usługi to w Gościu Niedzielnym ciekawa rozmowa z Abby Johnson, na podstawie której powstał film pt. Nieplanowane o ochronie życia ludzkiego. Zachęcamy jak zawsze do nabywania i czytania katolickiej prasy, przez co dbamy o odpowiedni poziom naszej religijnej wiedzy. Prosimy przy tym zwrócić uwagę na nową – podwyższoną cenę Gościa Niedzielnego.

 

Dla osób chętnych, zwłaszcza gości w zakrystii są dostępne pamiątkowe magnesy z widokiem naszego kościoła, które można nabyć składając ofiarę 5 zł na cele utrzymania naszej świątyni.

 

Mieszkańcom naszej parafii oraz gościom przebywającym w naszym mieście i uzdrowisku życzymy, aby słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii nie budziły w nas lęku i trwogi, ale umocniły naszą wiarę w ostateczne zwycięstwo prawdy i dobra.