Uroczystość Przenajświętszej Trójcy – 25 Maja 2024 r.

wpis w: Aktualności | 0

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Józefa Oblubieńca NMP

w Świeradowie Zdroju

Uroczystość Przenajświętszej Trójcy – 25 Maja 2024 r.

1. Dziś Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej o godz. 12:00. W najbliższym tygodniu dzieci tradycyjnie przeżywają Biały Tydzień, w którym codziennie uczestniczą w nabożeństwie o godz. 17:30 i przyjmują Komunię Świętą podczas Mszy św. o godz. 18:00.

2. Uroczystość Bożego Ciała z procesją eucharystyczną w najbliższy czwartek, 30 maja br. Msze Święte w tym dniu: 8:00, 10:00 z procesją i 18:00. W Orłowicach o 9:00. Trasa procesji ulicami: Kościelną, Parkową, Zdrojową, Piłsudskiego, Wyszyńskiego, Piastowska, Kościelna. Ołtarze przy ulicach: Piłsudskiego, Wyszyńskiego, Piastowska i Kościelnej. Zapraszam dzieci do sypania kwiatków. Oktawa Bożego Ciała – procesje eucharystyczne wokół kościoła podczas nabożeństwa majowego a od soboty czerwcowego o godz. 17:30.

4. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej w przyszła niedzielę o godz. 12:00. Spowiedź Św. przed rocznicą w piątek o godz. 17:00.

5. W tym tygodniu przypada Pierwsza Sobota Miesiąca z modlitwą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7:00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę w godzinach przedpołudniowych. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10:00 W Piątek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

8. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach i spotkaniach formacyjnych: Nabożeństwo Majowe codziennie 17.30, Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o 18:00, Męski Różaniec w piątek o17:00, Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP w niedzielę o 9:45. W Pątek, Koronka do Bożego Miłosierdzia i Adoracją NS od 15:00 do 18.00, Kancelaria parafialna czynna od Poniedziałku do Soboty po każdej Mszy Wieczornej.

9. Wychodząc naprzeciw potrzebom otwieramy w naszej parafii Poradnię Rodzinną, spotkania będą odbywać się w Czwartki po Mszy Wieczornej, kontakt telefoniczny 698849393. Gorąco zapraszam i zachęcam również odwiedzających naszą parafię kuracjuszy.

10. Wznawia również swoją działalność Skauty Europy zastęp dziewcząt, zapraszam dziewczęta w wieku 11-16lat, spotkania odbywać się cyklicznie w Sobotę.

 

11. W prasie katolickiej; W Niedzieli Od chleba do Eucharystii. Chleb od zawsze symbolizuje dobro, szacunek, serdeczność, pozwala godziwie żyć. Miejsce mężczyzn w Kościele- Pod chórem czy przy ołtarzu? Z baldachimem czy za filarem? W Gościu Niedzielnym; Cuda w czasach internetu. Co znalazło się w nowych normach dotyczących rozeznawania domniemanych objawień? Skąd wiemy o Bogu Trójjedynym? Jeśli ktoś myśli, że nasza wiedza o Trójcy Świętej nie spadła nam z nieba, jest w błędzie: spadła.

12. Pamiątki z naszego kościoła (magnesy, kubki, widokówki, książki itp.) są dostępne w zakrystii, które można nabyć składając ofiarę na cele kultu religijnego jak również Książki Moja ilustrowana Biblia, Przekonać do życia, Jak się modlić, O Doświadczeniu mistycznym autorstwa naszego Bp. Andrzeja Siemieniewskiego.

13. Zapraszamy do zamawiania intencji mszalnych szczególnie za wstawiennictwem świętych, których relikwie są w naszym kościele.