Ogłoszenia Parafialne

wpis w: Aktualności | 0

  Ogłoszenia parafialne

III Niedziela WIELKIEGO POSTU –  03.03.2024

 1. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i środę po Mszy wieczornej.

 2. Msza Św. w tym tygodniu jest odprawiana od wtorku do soboty o 7.00 oraz codziennie o 18.00. Msza Św. niedzielna jest odprawiana o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Msza Św. w Orłowicach w czwartek o 17.00.

 3. Droga Krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu o g. 10.00 i 17.30 oraz Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.30. W Orłowicach Droga Krzyżowa w czwartki o 16.30. Ofiary zebrane podczas nabożeństw pasyjnych zostaną przeznaczone na dekoracje i kwiaty do Bożego Grobu.

 4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w każdą środę o g. 18.00. Prośby i podziękowania można składać do skarbony przy wejściu do zakrystii. Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o 15.00 a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do 18.00. Męski Różaniec w każdy piątek o 17.00. Godzinki ku czci NMP w niedziele o 9.40.

 5. Przez cały Wielki Post przy ołtarzu MB Nieustającej Pomocy stoi skarbona, do której możemy składać swoją jałmużnę wielkopostną. W tym roku nasza parafia przekaże złożoną jałmużnę na Dom Dziecka p.w. Św. Józefa prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Elżbietanek w Bolesławcu.

 6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

 7. Od dziś są do nabycia w zakrystii wielkanocne paschaliki. Małe po 8 zł, duże po 16 zł.

 8. 15 marca parafia w Czerniawie organizuje już trzecią Izerską Nocną Drogę Krzyżową. Rozpoczynamy o g. 18.00 Mszą Św. w Czerniawie, a następnie wyruszymy na szlak Drogi Krzyżowej. Trasa ma długość ok. 15 km, do pokonania są spore przewyższenia. Zakończenie drogi w kościele św. Józefa w Świeradowie-Zdroju. Więcej informacji na stronie parafialnej, są też przygotowane ulotki, przy wyjściu z kościoła. Do 10 marca trwają obowiązkowe zapisy, osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział tylko pod opieką dorosłych.

 9. 17 marca o g. 16.00 w Hali spacerowej Domu Zdrojowego odbędzie się koncert muzyki pasyjnej i chrześcijańskiej. Wystąpi Arkadiusz Szulc z zespołem Sanctus. Wstęp wolny. Na Mszach przedpołudniowych zespół zapewni również oprawę muzyczną w naszym kościele. Zapraszamy serdecznie. Wydarzenie organizuje parafia we współpracy ze Stacją Kultury. Głównym sponsorem wydarzenia jest Hotel Elements, wsparcia udzielił także Hotel Krasicki.

 10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu przeczytamy m.in. o terapeutycznym oddziaływaniu modlitwy oraz jak bada się autentyczność cudów eucharystycznych, a w Niedzieli jak poszczono w Starym Testamencie oraz o tragicznej sytuacji chrześcijan w Ziemi Świętej.

 11. 19 marca w dniu odpustu parafialnego zostanie odprawiona Msza Św. w intencji Męskiego Różańca.

 12. Zachęcamy do korzystania ze sklepiku parafialnego, możemy w nim nabyć kubki, magnesy i inne pamiątki oraz dewocjonalia z naszej parafii.

 13. Wszystkim gościom przebywającym na wypoczynku życzymy dobrego pobytu oraz wzmocnienia fizycznego i duchowego.