Ogłoszenia Parafialne

wpis w: Aktualności | 0

TRANSMISJA DLA CHORYCH

 

LIMIT OSÓB W KOŚCIELE 1 osoba na 15 m2

Obowiązek zasłaniania ust i nosa

 

Msze św. w niedziele

7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

 

Msze św. w dni powszednie

18:00 oraz 7:00 (wtorek-sobota)

 

Komunia święta podczas pandemii udzielana jest:

  • tradycyjnie przy balaskach wokół ołtarza
  • na rękę przed ołtarzem św. Józefa.

 

W związku pandemią koronawirusa bardzo prosimy o przestrzeganie środków sanitarnych w kościele oraz innych miejscach publicznych naszego miasta.

 

Ze względu na przedłużające się oboszczenia sanitarne Kolęda w naszej parafii odbywa się w nowej formie – zgodnie z zaleceniami Biskupów Polskich. W kolejne dni wyznaczone programem kolędowym, zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic do kościoła na specjalne Msze święte kolędowe o godz. 18:00 połączone ze śpiewem kolęd i rozdaniem pamiątkowych obrazków kolędowych. Prosimy także przynieść naczynia na wodę święconą, którą zabierzemy do swoich domów. Ponadto osoby, które pragną zaprosić księdza na wizytę domową będą mogły to uczynić po Mszy św. lub telefonicznie pod nr 722 11 22 44. Kolędowe wizyty domowe odbywają się w następnym dniu po Mszy św. w umówionej porze dnia.

 

Plan Mszy świętych kolędowych w naszej parafii:

18 stycznia 2021 (poniedziałek) Korczaka 1-4

19 stycznia 2021 (wtorek) Korczaka 5-6

20 stycznia 2021 (środa) Korczaka 7-8, Skłodowskiej, Wyszyńskiego

21 stycznia 2021 (czwartek) Górska, Stokowa, Młodych Techników.

22 stycznia 2021 (piątek) Emilii Plater, Chopina, Chrobrego, Zaułek, Dąbrowskiego, Moniuszki, Traugutta, Budowlanych, Leśna, Kopernika, Kazimierza Wielkiego, Kościuszki, Żwirki i Wigury, Głowackiego, Sobieskiego, Kilińskiego i Bema.

23 stycznia 2021 (sobota) Wiśniowa, Brzozowa, Sosnowa, Osiedlowa i Podgórska, oraz Lipowa, Dworcowa i Kolejowa (umówione w sobotę wizyty odbędą się w poniedziałek po 15:00)

25 stycznia 2021 (poniedziałek) 11 listopada, Boczna, Pod Skarpą oraz Grunwaldzka, Cmentarna 5-7, Wiejska i Dolna

26 stycznia 2021 (wtorek) Cicha i Cmentarna

27 stycznia 2021 (środa) Graniczna i Zielona oraz Czecha, Masarzówny i Wyspiańskiego, Asnyka, Stroma, Słoneczna, Strumykowa, Źródlana i Strażacka.

28 stycznia 2021 (czwartek) Zdrojowa i Zamknięta, Widokowa, Słowackiego i Batorego, Piłsudskiego, Prusa, Mickiewicza i Dojazdowa Piastowska i Parkowa

29 stycznia 2021 (piątek) Rozdroże Izerskie i Nadbrzeżna oraz boczne ulice po stronie północnej: Myśliwska, Jastrzębia, Pszczela, Orla, Dzika, Jaskółcza, Żabia, Sępia, Krucza, Wilcza, Mokra, Ratowników Górskich i Kręta.

30 stycznia 2021 (sobota) Sienkiewicza, Wolna, Nad Potokiem, Willowa oraz Wczasowa, Majowa i Krótka i Polna oraz Zakopiańska, Gajowa i Nad Basenem (umówione w sobotę wizyty odbędą się w poniedziałek po 15:00)

 

Kolęda w Orłowicach i Krobicy odbędzie się w pierwszej połowie lutego. Szczegóły za tydzień.

 

Zapraszamy także do udziału w nabożeństwach:

– Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 15:00,

– Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od 15:00 do 18:00,

– Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18:00.

Przypominamy, że nasz kościół jest otwarty codziennie od 8:00 do 18:00.

 

Przypominamy, że w Orłowicach nie będzie czwartkowej Mszy św. do końca stycznia.

 

Świece Grominiczne na święto Ofiarowania Pańskiego są już dostępne w zakrystii.

 

W prasie katolickiej: Chrześcijaństwo, Judaizm, Islam o to aborcji, karze śmierci i rozwodach w Tygodniku Niedziela o obronie fundamentalnych wartości w największych religiach świata. Komu warto wierzyć? to Gościu Niedzielnym wskazania jak odnaleźć prawdę w gąszczu informacyjnym. Zachęcamy do nabywania w cenie 6 zł. i czytania katolickiej prasy, przez co dbamy o odpowiedni poziom naszej religijnej wiedzy!

 

Mieszkańcom naszej parafii oraz gościom życzymy, aby wezwanie do nawrócenia z dzisiejszej Ewangelii zaowocowało przemianą naszych serc i gotowością naśladowania Chrystusa.