XV Niedziela Zwykła – 14 Lipiec 2024 r.

wpis w: Aktualności | 0

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Józefa Oblubieńca NMP

w Świeradowie Zdroju XV Niedziela Zwykła – 14 Lipiec 2024 r.

1. W Dniu dzisiejszym Msze święte 8:00, 10:30, 12:00, 18.00 w Orłowicach o 9:00

2. W dniach 21-28 lipca 2024 będzie obchodzony 25. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich. Na zakończenie tygodnia św. Krzysztofa tj. 28 lipca poświęcimy wszelkie pojazdy po Mszach o godzinie 10.30 oraz o 12.00.

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach i spotkaniach formacyjnych: Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o 18:00, Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP w niedzielę o 10:10 W Pątek Koronka do Bożego Miłosierdzia i Adoracja NS od 15. 00 do 18.00, Męski Różaniec o 17:00. Kancelaria parafialna czynna od Poniedziałku do Piątku po każdej Mszy Wieczornej. Zachęcamy także do modlitwy na Golgocie Izerskiej, znajdującej się na zboczach Sępiej Góry.

3. Poradnia Rodzinna czynna w Czwartki po Mszy Wieczornej, kontakt telefoniczny; 698849393. Gorąco zapraszamy i zachęcamy również odwiedzających naszą parafię kuracjuszy.

4. W prasie katolickiej; Kiedy rozum śpi… Gdy emocje plączą nam język, dobrze, jeśli w sukurs przychodzi rozum. To rozum sprawia, że nasza siła tkwi w argumentach. Razem z ks. Michałem Olszewskim. Stajemy, jako sercanie, w obronie człowieka i jego podstawowych praw – mówi ks. dr Włodzimierz Płatek. To w Niedzieli, w Gościu Niedzielnym; Walka i zdrada – 80. rocznica zdobycia Wilna. Europa nie nadąża. Na czym polega geopolityczny problem dla Polski i Unii?

5. Pamiątki z naszego kościoła (magnesy, kubki, widokówki, książki itp.) są dostępne w zakrystii, które można nabyć składając ofiarę na cele kultu religijnego jak również Książki, Przekonać do życia, Jak się modlić, O Doświadczeniu mistycznym autorstwa naszego Bp. Andrzeja Siemieniewskiego.

6 . Zapraszamy do zamawiania intencji mszalnych szczególnie za wstawiennictwem świętych, których relikwie są w naszym kościele.