V Niedziela Wielkanocna –28 Kwietnia 2024 r.

wpis w: Aktualności | 0

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Józefa Oblubieńca NMP

w Świeradowie Zdroju

V Niedziela Wielkanocna –28 Kwietnia 2024 r.

1. W Dniu dzisiejszym gościmy w naszej wspólnocie naszego Biskupa Andrzeja Siemieniewskiego Msze święte 8:00, 10:00, 12. 00, 18. 00, o 12:00 pod przewodnictwem ks. Biskupa. W Orłowicach o 9:00

Poniedziałek – Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy

Piątek – 3-go Maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Uchwalenia Konstytucji – Święto Narodowe. Msze Święte; 8. 00, 10. 00, 12. 00 18.00 o 12. 00 o opiekę Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski dla pracowników i emerytów Urzędu Miasta Świeradów, a dla zmarłych pracowników o zbawienie wieczne.

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach i spotkaniach formacyjnych:

Od Środy nabożeństwa Majowe godzina 17.30

Za tydzień Pierwsza Niedziela Miesiąca z adoracją Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o  10:30 oraz zmianą tajemnic Żywego Różańca.

– I Sobota z Mszą poranną wynagradzającą bluźnierstwa przeciw Maryi

– odwiedziny chorych w godzinach przedpołudniowych

– Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o 18:00, Męski Różaniec w piątek o17:00, Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP w niedzielę o 9:45

Przypominamy, że nasz kościół jest otwarty codziennie od 8:00 do 18:00.

 

4. W prasie katolickiej: Odrywanie od korzeni – w 20r. Wejścia Polski do Unii Europejskiej, Opiłowanie katolików – Rządząca koalicja konsekwentnie ogranicza prawa katolików, to w Gościu Niedzielnym. W Niedzieli; Kapłańskie drogi nie są łatwe – rozmowa z bp. Edwardem Dajczakiem i Czy Bóg nagrodzi nas za wierność.

5. Pamiątki z naszego kościoła (magnesy, kubki, widokówki, książki itp.) są dostępne w zakrystii, które można nabyć składając ofiarę na cele kultu religijnego jak również Książki Moja ilustrowana Biblia, Przekonać do życia, Jak się modlić, O Doświadczeniu mistycznym autorstwa naszego Bp. Andrzeja Siemieniewskiego.

6. Zapraszamy do zamawiania intencji mszalnych szczególnie za wstawiennictwem świętych, których relikwie są w naszym kościele.

ks. Grzegorz informuje iż w sobotę 11 maja 2024 w Krzeszowie odbędzie się Pielgrzymka Mężczyzn Dolnego Śląska. Parafia w Czerniawie zaprasza wszystkich mężczyzn, którzy nie wstydzą się wyznać, że kochają Maryję.
Do Krzeszowa planujemy dotrzeć na dwa sposoby: grupowo zorganizowanym transportem
oraz motocyklami.
Zapisy zarówno na wyjazd zorganizowanym transportem jak również w grupie motocyklowej,
do 6 maja, pod numerem telefonu 516 174 315 oraz mailowo parafiaczerniawa@gmail.com
Szczegóły wyjazdu zostaną podane po zakończeniu zapisów.

8. Mieszkańcom naszej parafii oraz gościom przebywającym w Świeradowie Zdroju życzymy odkrywania radości na drogach wiary.